Jak zbudowane są zbiorniki do opryskiwaczy?
Zbiorniki do opryskiwaczy są jednymi z najczęściej stosowanych w gospodarstwach rolnych. Pozwalają rozpylać środki chemiczne w formie nawozów płynnych. Ze względu jednak na specyfikę tych substancji, opryskiwacze muszą wyróżniać się odpornością na działanie chemikaliów, dlatego często powstają z polimeru. Z czego składają się zbiorniki do opryskiwaczy?
Z czego powstają zbiorniki do opryskiwaczy?
Zbiorniki do opryskiwaczy powstają z odpornego na chemikalia polimeru. To materiał, który gwarantuje ochronę przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych i promieniowania UV. Odpowiednia grubość ścian sprawia, że zbiorniki nie deformują się nawet pod wpływem wieloletniego użytkowania. Jednym z najlepszych przykładów takich rozwiązań są zbiorniki Emiliana Serbatoi, których konstrukcja to także pompa membranowa z ciągłym cyklem roboczym. Pompa włącza się tylko w trakcie dozowania produktu na skutek obecności zintegrowanego przełącznika ciśnienia. Dyszę można dowolnie regulować, dzięki czemu bez problemu rozpyli się produkt w postaci strumienia lub mgły. Zbiorniki te występują w różnych pojemnościach: 30, 60, 98, 110, 220, 330, 440, czy też 980 litrów. Lanca do oprysku powstaje z aluminium, a wąż o optymalnej długości ok. 3 metrów ułatwia pracę przy opryskach.
Jak wybrać dobry zbiornik do opryskiwaczy?
Wybierając zbiornik do opryskiwaczy, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich pompę. Ma ona największy wpływ na wydajność całego urządzenia, dlatego tak ważna jest moc pompy i jej wydajność. Dla pompy o wydajności 4,8 bara dobrym wyborem będą zbiorniki o wielkości 30 – 500 litrów. Dystrybutor zbiorników MiM Mariusza Mańkowskiego ze Szczecina oferuje również wiele różnych gabarytów tych urządzeń. Jeśli zbiornik ma się sprawdzić tylko do drobnych prac ogrodniczych, to na pewno wystarczy pojemnik o niewielkiej pojemności i rozmiarach. W przypadku większych prac warto jednak zainwestować we większe zbiorniki, które będą wydajniejsze, niż mniejsze odpowiedniki.
Dlaczego warto stosować zbiorniki do opryskiwaczy?
Zbiorniki do opryskiwaczy stanowią doskonałą inwestycję do wszelkich prac wymagających opryskiwania chemikaliami. Są poręczne, funkcjonalne i wytrzymałe, co sprawia, że oprysk nie będzie uciążliwym zadaniem. Duży zasięg strumienia pozwala natomiast za jednym razem spryskać dostatecznie duży obszar, dzięki czemu sama czynność zajmie mniej czasu, niż przy zastosowaniu innych urządzeń. Duża rozpiętość oferowanych pojemności sprawia natomiast, że każdy użytkownik znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana